news

Angielskojęzyczne wersje prezentacji RealExperts na konferencję IEN w Ministerstwie Infrastruktury

Przypominamy fragment Newsa dotyczącego prezentacji RealExperts na Konferencji Instytutu Europejskiego Nieruchomości p.t. Reforma prawa użytkowania wieczystego - prawo zabudowy. Kierunki zmian, która odbyła się w dniu 25 maja 2009 r. w Ministerstwie Infrastruktury.

"Przedstawiciele RealExperts w trakcie Konferencji nawiązali także cenne kontakty  międzynarodowe np. z panią prof. Rachelle Alterman z Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego z TECHNION Israel Institute of Technology, autorki prezentacji na temat zagranicznych (gł. brytyjskich, amerykańskich i izraelskich) doświadczeń i wniosków wynikających ze stosowania różnych ograniczonych praw rzeczowych. Prof. Alterman w kuluarach Konferencji nawiązała z przedstawicielami RealExperts bardzo ożywioną dyskusję na temat modelu organizacyjnego, sposobu działania i stopnia zorganizowania polskich firm rzeczoznawstwa majątkowego i stosowanej w naszym kraju technologii wyceny oraz poprosiła o możliwość zapoznania się z prezentacjami pokazanymi na Konferencji przez RealExperts w języku angielskim, co niedługo nastąpi."

Co miało nastąpić, nastąpiło.
Zgodnie z obietnicą daną pani prof. Alterman, mogliśmy przesłać angielskojęzyczne wersje prezentacji przedstawionych na konferencji przez przedstawicieli RealExperts.
Mamy nadzieję, że przesłane prezentacje, poprzez włączenie ich w międzynarodowy obieg intelektualny środowisk związanych z rynkiem nieruchomości, pozwolą lepiej zrozumieć  naszym koleżankom i kolegom, specjalistom z innych krajów, specyfikę działalności i osiągnięcia polskiego rzeczoznawstwa majątkowego.

 

Prezentacje do pobrania w wersji pdf:

Wojtek Nurek:
Practical problems of the polish system of appraising real estate for the calculation of the perpetual leasehold tax

Tomasz Kotrasiński:
Proposal of a unified system of appraising real estate for updating the perpetual leasehold tax and for other purposes involving public property management

 

Wojtek Nurek
Tomasz Kotrasiński

źródło: Realexperts Sp. z o.o.

TAGI